@Bundgaardbulow -
Jeg er nødt til at bakke meldingerne her i tråden op.
Forstået på den måde, at jeg ganske enkelt aldrig ville gå til aut forhandler med den her opgave .. idet jeg ikke ville føle mig 100% tryg ved, at de ved hvad de laver. Det lyder skørt ... men det er virkeligheden.
Watcher (René i civil) driver en virksomhed i hovedstadsområdet -
https://www.cartrends.dk/ - som er specialiseret i at eftermontere alt muligt på VAG biler (og Mercedes).
Han har med garanti eftermonteret flere træk på både brugte og nye VAG biler, end du har spist ærter .. for nu at være lidt brovten
Hvis Skovlunde er lidt for langt til at du vil køre efter det, så findes der et firma i Jylland som har samme ekspertise -
https://carsol.dk/
Tim ved også præcis hvordan den opgave skal gafles.
Jeg er med på, at med bopæl i Sdr.jylland, så er Flensburg besnærende tæt på.
Men jeg vil i det mindste råde dig til at indhente et tilbud fra de to danske firmaer jeg foreslår ... og så kan du jo tage din endelige beslutning.